Co prawda w Białymstoku śnieg jeszcze nie odpuszcza i co kilka dni przypomina o sobie opadami, ale my już snujemy plany na nadchodzący sezon. Dzisiaj przychodzimy z kilkoma poradami jak przygotować się na wiosnę 🙂
 

1. Zrób miejsce

Zimą w naszych domach zbiera się spora ilość niepotrzebnych przedmiotów. Są tacy, którzy trzymają choinkę aż do wiosny 😊 Przewietrz dom, posprzątaj i pozbądź się zbędnych rzeczy. Nie musisz ich od razu wyrzucać. Polecamy skorzystać z lokalnych grup na portalach społecznościowych. Można też je oddać lub sprzedać przez dedykowane temu serwisy (nie robimy nikomu reklamy, ale na pewno wiecie jakie mamy na myśli). Przedmiot, który nam już nie służy, może uszczęśliwić kogoś innego. Rzeczy w ruch! Pora na odświeżenie norek po zimowym letargu.


2. Zapal kadzidło z drewna jałowca

Podlascy przodkowie palili w domach jałowiec, aby odgonić diabły i uroki. W świetle dzisiejszej wiedzy naukowej to działanie miało sens, ponieważ jałowiec działa antyseptycznie, bakteriobójczo i przeciwgrzybicznie. Warto zapalić kadzidło po przebytej chorobie domowników, gdyż oczyszcza powietrze. Można okadzać dom przyniesionymi z lasu gałązkami, jak też wysuszonym drewnem jałowcowym.

 

3. Pójdź na spacer

Obserwuj, jak świat przyrody stopniowo się budzi. Posłuchaj śpiewu ptaków, szumu lasu. Spacer na łonie natury Cię odpręży, jednocześnie dodając energii. Dotlenisz się, obniżysz ciśnienie i korzystnie wpłyniesz na swój układ odpornościowy. Dodatkowo wdychanie naturalnych olei eterycznych znajdujących się w drzewach iglastych to wspaniała, naturalna aromaterapia. 


4. Zbierz 5 śmieci

Gdy stopi się śnieg, śmieci są szczególnie widoczne. Niestety nadal są osoby, które mają zwyczaj wyrzucania zbędnych odpadów do lasu. Będąc na spacerze, zabierz ze sobą kilka, chociażby 5 śmieci i wyrzuć je do odpowiednich kontenerów. Odpady w lesie stanowią poważne zagrożenie dla zwierząt. Mogą je narazić na zranienie lub zatrucie.


5. Zrób peeling

Skóra po zimie staje się przesuszona, szara i wiotka. Warto zatem o nią zadbać zaczynając od złuszczania martwego naskórka. Tak przygotowana skóra stanie się gładsza i lepiej będzie przyjmować składniki aktywne z aplikowanych kosmetyków.

 

6. Potańcz 😊

Co prawda do klubu teraz nie wyjdziemy, ale warto się poruszać w domowym zaciszu. Impreza na zoomie, to też dobry pomysł. Włącz ulubioną muzykę i pozwól, żeby Twoje ciało Cię poniosło. Podniesiesz poziom endorfin i poprawisz sobie nastrój

 

7. Zasiej rzeżuchę lub kiełki

Na przednówku chyba każdy jest już znudzony warzywami korzeniowymi, a nasze ciała dramatycznie potrzebują witamin i mikroelementów. W tym momencie wkracza na ratunek łatwa w hodowli rzeżucha. Urozmaici dietę, a poza tym wzmocni i oczyści organizm.