Zdrowe nawyki, naturalne domowe sposoby na zmniejszenie opuchnięć, rozjaśnienie cieni pod oczami, oraz nawilżenie skóry.

OGÓREK – od tej pory nie wyrzucisz już skórek

Obierając umyte wcześniej ogórki czy to na kanapki, czy do mizerii, nie wyrzucaj od razu obierków. Pod skórkami znajdują się witaminy (A, C, E, K, B6), sole mineralne, magnez, potas, wapń, fosfor, sód, żelazo, krzem. Stroną wewnętrzną skórki delikatnie wymasuj skórę pod oczami. Ogórek słynie z właściwości ujędrniających, nawilżających, rozjaśniających. Efekt wzmocnisz jeśli warzywo będzie schłodzone : ) To była wersja na szybko, oraz zero waste : ) jeśli mamy więcej czasu, możemy odkroić dwa plasterki, ułożyć na zamknięte powieki i poleżeć z takim okładem kilka minut

ZIEMNIAK – przeciwutleniacze na wyciągnięcie ręki

Tu mamy sytuację podobną do ogórka : ) robimy okład ze schłodzonych obierków. Surowy ziemniak to źródło witaminy C, zmniejsza rozszerzanie się naczyń krwionośnych oraz tonizuje i rozjaśnia skórę.

ZIELONA HERBATA – cenne źródło kofeiny

Zielona herbata to cenne źródło polifenoli o różnorodnym działaniu oraz katechiny, silne antyoksydanty. Są w niej też garbniki, alkaloidy, lipidy, aminokwasy, teina, witaminy (A, B, C, E), liczne mikroelementy – wapń, potas, miedź, cynk, mangan.  Parząc mocną, niearomatyzowaną herbatę odłóż ok 1/3 szklanki naparu. Rozetnij waciki na pół i nasącz każdy przestudzoną herbatą. Przygotuj woreczek strunowy, a następnie umieść w nim waciki tak, by się nie nakładały na siebie. Zamroź. Wstając rano, wyciągnij dwa płatki i jak się lekko rozmrożą, zrób sobie z nich okład. Pomoże to zredukować opuchnięcia pod oczami, lekko rozjaśni cienie a efekt chłodzący od razu nas orzeźwi i obudzi : )