fbpx

SVOJE | Rzemieślnicze Kosmetyki Naturalne

PODLASIE

Podlasie jest niezwykle zielonym regionem Polski. Wystarczy wyjechać kilka kilometrów za miasto, a ukażą nam się naprawdę dzikie tereny, bogactwo natury. Miejsce jest wyjątkowe. Mieszają się tu różne kultury, wyznania, gwary, co nadaje magii i uroku temu miejscu. Niesamowite umiłowanie do tradycji, pielęgnowanych na podlaskich wsiach widoczne jest po dziś dzień. Ten urok odsłonił mi się dopiero po opuszczeniu rodzinnego Podlasia, i wielkim powrocie. Kontrast wielkiego miasta, ciężkiego powietrza, i dzikich łąk, lasów nakłania do refleksji, inspiruje. Tęsknota do rodzinnych stron skłoniła mnie do poszukiwań czegoś, co już dawno było w mojej głowie, tylko nie umiałam tego ani nazwać ani narysować. Zamiłowanie do samodzielnego wytwarzania kosmetyków naturalnych, które było pielęgnowane od kilku lat, nabrało wreszcie wyrazu i kształtu. Logo SVOJE zostało stworzone w oparciu o słowiański symbol oznaczający pieśń miłosną. Symbol ten, jak wiele innych zachował się dzięki hafciarkom, które, bardzo często niepiśmienne, haftem wyrażały swoje emocje i potrzeby. Pięknym przykładem Podlaskiego haftu krzyżykowego i płaskiego są bardzo dobrze zachowane ręczniki obrzędowe, które niegdyś towarzyszyły naszym przodkom od narodzin, aż po grób. Do dziś można je zobaczyć w cerkwiach na Podlasiu.

Produkt wspierający Podlasie – Mydło Żubrowe – otwiera linie kosmetyków stworzonych z surowców pozyskanych z ziemi Podlaskiej, lub zakupionych lokalnie od Podlaskich przedsiębiorców.

Pozostałe produkty również zawierają surowce lokalnie zakupione, takie jak miód, zioła, wosk pszczeli. Jednak nie chcąc ograniczać swojej kreatywności w recepturach, pozostałe kosmetyki zawierają również drogocenne surowce, produkowane poza Polską.