Olej konopny z gatunku Cannabis sativa L. to prawdziwy agent do zadań specjalnych! Choć kojarzy się z substancjami zmieniającymi świadomość, to musisz wiedzieć, że olej z konopi siewnych działa trochę inaczej. Pomaga jak najwierniejszy przyjaciel, gdy skóra jest w opałach. Sprawdź, co dobrego olej konopny zrobi dla Twojej cery.1. Odżywi

Olej z konopi jest superbogaty w składniki niezbędne do pięknego i promiennego wyglądu skóry. Zawiera nienasycone kwasy tłuszczowe, czyli Omega-3 i Omega-6 (około 80%), kwas oleinowy, linolowy, linolenowy i gamma-linolenowy i szereg witamin i minerałów: A, E, z grupy B, K, wapń, cynk, fosfor, magnez.

2. Ochroni

Dzięki dużej zawartości niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych wzmacnia naturalną odporność skóry i chroni przed działaniem czynników zewnętrznych, przed mrozem, wiatrem, słońcem. Szczególnie wskazane jest korzystanie z kosmetyków, zawierających olej konopny w okresie zimowym i letnim.

3. Zatrzyma wodę

Olej konopny odbudowuje płaszcz hydrolipidowy naskórka, przez co skóra nie straci nawodnienia. Dba o właściwy poziom nawilżenia skóry i pomaga przywrócić jej elastyczność.

4. Złagodzi stany zapalne

Stosowanie oleju konopnego jest wskazane przy leczeniu atopowego zapalenia skóry, łuszczycy, alergii skórnych, trądziku i egzemy. Olej konopny zmniejsza wystąpienia podrażnień i przebarwień. Złagodzi świąd i stan zapalny. 

5. Wyrówna koloryt

Stosowanie oleju konopnego na skórę poprawia koloryt twarzy. Rozświetli skórę szarą i pozbawioną blasku.

6. Zregeneruje

Zregeneruje skórę, uelastyczni, a nawet może zapobiec przedwczesnemu tworzeniu się zmarszczek.

7. Nie zadziała psychoaktywnie

Słynne konopie o właściwościach halucynogennych to konopie indyjskie (Cannabis sativa L.), natomiast te, z których robi się olej kosmetyczny, nie są psychoaktywne. Pochodzą z odmiany Cannabis sativa L. W Polsce konopie siewne uznaje się za zioła i wykorzystuje do produkcji oleju czy włókien. 

Sprawdź SVOJE produkty z olejem konopnym.